top of page

OUR TEAMS

2023/2024 WAVE womens REPRESENTATIVE TEAMS

13 girls wave

Ashley Cooper - GK
Natalia Webbe

Lara Phillips

Bronte Pennells

Ivory Gilbert

Sofia Erazo-Vitulli

Claudia Koitka

Zara Cumming

Charlie Dixon

Train On:

Ella Richardson

Coach: Trevor Edwards

Manager: Sammy Edwards

premier women

Michelle Cerda - GK

Jade Cox - GK

Susanna Peck - GK

Melissa Weckert

Shannon Tathem

Raelle Avery

Georgina Bridges

Louise Rolfe

Keira Burgess

Matha Bensted

Taylah Brotherston

Jordyn Weckert

Hayley Magee

Emily Ferroussat

Josie Rowell

Coach: Yoel Jogiono

Manager: Justin Morrison

 

15 girls wave

Lola Aust - GK

Stella Tait

Jessica Stafford

Olivia Harth-Vincent

Shantel Gale

Kiah Cox

Sophie Holbeck

Bella McIntyre

Summer Latimer

Coach: Olivia Latimer

Manager: TBC

17 girls wave

Ciara Evans - GK

Kasey Peters

Emily Ferroussat

Lucie Read

Michaela Foster

Libby Latimer

Olivia Clarke

Alex Schlotterbach

Amber Faherty

Dakota Hawkins
Josie Rowell

Coach: Stacy Morrison

Manager: TBC

2023/2024 WAVE mens REPRESENTATIVE TEAMS

MINIS 8 BOYS WAVE

Jack Bacon

Dylan Fisher

Ari Ardron

Archer Warry

Simeon Gull

Antonio Schembri

Maxwell Goulding

Joshua Patrick
Lucas Niccoli 

Coach: Fernando Oliveira

Manager: TBA

12 BOYS DEVELOPMENT

Kyen Turnbull - GK
Joshua Loughran

Fraser Scott

Charlie Rogers

Casey Robertson

Rhys Crawford

Taj Borwick

Bailey Stephenson
Harry Parker

Coach: Fernando Oliviera

Manager: TBC

14 BOYS WAVE

Nate Harvey - GK

Abel Webster

Elias Ardron

Isaak Bennett

Martini Faingea

Blake Young

Max Coutanche

Thomas Harvey

Cody Elson

Coach: Matthias Schlotterbach

Manager: TBC

YOUTH MEN WAVE

Maxx Demerutis

Dyce Robertson

Dunia Kambona

Christian Scholtterbach

Oliver Demerutis

Marley Liau

Phoenix Rusich

Jordan Richardson

Reilly Piezas

Matthew Bensaci

Coaches: Justin Morrison & Michael McCone

Manager: Peta Demerutis

MINIS 9 BOYS WAVE

James Bateman - GK/Pitch

Banjo Howes - GK/Pitch

Toby Jones

Daisy McDonald

Adi Newcomb

Kosta Boubaris

Hugo Diep

Harry Nicholson

Coach: Ricardo Muller

Manager: TBA

12 BOYS WAVE

Jayden Palmer - GK

Ari Byrne

Nathan Kirby

Luca Beckford

Flynn Robson

Oakley Doster

Zachary Kerr

Blake Blackstock

Coach: Fernando Oliviera

Manager: TBC

15 BOYS WAVE

William Fawcett - GK

Jackson O'Reilly

Rhys Williams

William Zanatta

Koby Morrison

Cai Mohr

Luca Holder

Isaiah Buchanan

Isaac Gull

Ben Harvey
 

Coach: Gary Grigg

Manager: Nicola O'Reilly

PREMIER MEN

Yoel Jogiono - GK

Joshua Morwood - GK

Patrick Moore

Connor Demerutis

Benjamin Bordin

Connor Robinson

Jayden Emery

Dyce Robertson

Maxx Demerutis

Julian Edwards

Luke Devitt

Ghaith Mohommed

Mitchell Bridge

Coach: Justin Morrison

Manager: Samantha Edwards

MINIS 10 BOYS WAVE

Finley Taylor

Asher Richardson 

Leo Byrne

Tyler Simmonds

Joshua Suosaari

Jagger Parsons

Stirling Turner

Ty Stephenson

Ashton Judge

Train On:
Wes Billard
Nate Warry - GK 

Coach: Brian Doughty

Manager: TBA

13 BOYS WAVE

Adam Zanatta - GK

Baylen Jones

Jett Ford

Aidan Gull

Jayden Daybell

Jackson Skinner

Harper Caples

Lincoln Heggart

Train On:

Koby Cox

Coach: Scott Prickett

Manager: TBC

16 BOYS WAVE

Blake Koitka - GK

Mason Ngaha

Riley McPhail

Johnny Burns

Kaide Kambona

Zavier McCusker

Harry White

Oliver Kerry

Coach: Dane Dawson

Manager: Kendall McPhail

SUNSHINE COAST FUTSAL ASSOCIATION
6/96 Aerodrome Road, Maroochydore, QLD, 4558
p. 07 5443 7791
e. info@sunnycoastfutsal.com.au
OFFICE HOURS
Mon to Fri: 9am - 2pm
  • Facebook
  • Instagram
  • TikTok
  • Youtube
bottom of page